The V Open Republican tournament "Crimean spring -2021" on football of rural and urban-type settlements is conducted among children and youth teams of 2008, 2009, 2010, 2011 and 2012 years of birth.

The tournament will be conducted in complete accordance with the Laws of the Game.

The matches conduct in line with Regulations of each age of groups:

  • Youth 2008 year of birth – March 6, 2021 in Simferopol, on stadium of sports school of Olympic reserve on football.
  • Youth 2009 year of birth – March 6, 2021 in Simferopol, on football field of Sports training center of national teams of Republic of the Crimea
  • Youth 2010 tear of birth – March 7, 2021 in Yevpatoriya, on stadium Arena-Crimea.
  • Youth 2011 and 2012 years of birth – March 8, 2021 in Yevpatoriya, on stadium Arena-Crimea.

The tournament schema agreed of technical conference, was made in accordance with numbers of teams. The Competitions Committee reserves the right to made the changes in the tournament schema of the competitions during its conduction.

March 6, 202110:00
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
0:2
Crimean football academy (2009)Yevpatoriya
March 6, 202110:00
SS "Saky"
0:1
CYFC "Sevastopol"
March 6, 202111:20
Crimean football academy (2009)Yevpatoriya
1:0
CYFC "Sevastopol"
March 6, 202111:20
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
1:0
SS "Saky"
March 6, 202112:40
SS "Saky"
0:0
Crimean football academy (2009)Yevpatoriya
March 6, 202112:40
CYFC "Sevastopol"
0:1
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
March 6, 202110:40
CYCYalta
4:0
"Tavriya" SS №3Simferopol
March 6, 202110:40
"Grifon"Kerch
1:2
"Megastroy"Sevastopol
March 6, 202112:00
"Tavriya" SS №3Simferopol
2:1
"Megastroy"Sevastopol
March 6, 202112:00
CYCYalta
6:0
"Grifon"Kerch
March 6, 202113:20
"Grifon"Kerch
3:2
"Tavriya" SS №3Simferopol
March 6, 202113:20
"Megastroy"Sevastopol
0:4
CYCYalta
3rd – 4th place
March 6, 202114:00
"Tavriya" SS №3Simferopol
0:04:3 (p)
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
1st – 2nd place
March 6, 202114:00
CYCYalta
3:0
Crimean football academy (2009)Yevpatoriya
March 6, 202110:00
Crimean football academy (2010)Yevpatoriya
2:0
CFC "Skif"Novopavlovka
March 6, 202110:00
FC "Smena"Krasnoperekopsk
0:3
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
March 6, 202111:20
CFC "Skif"Novopavlovka
2:2
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
March 6, 202111:20
Crimean football academy (2010)Yevpatoriya
3:1
FC "Smena"Krasnoperekopsk
March 6, 202112:40
FC "Smena"Krasnoperekopsk
1:2
CFC "Skif"Novopavlovka
March 6, 202112:40
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
0:2
Crimean football academy (2010)Yevpatoriya
March 6, 202110:40
СFC "Incomsport"Kuibyshevo
1:0
"Sadovod"Sadovoe
March 6, 202110:40
CYSS "Yevpatoriya"
0:1
CYFC "Avangard"Kerch
March 6, 202112:00
"Sadovod"Sadovoe
0:4
CYFC "Avangard"Kerch
March 6, 202112:00
СFC "Incomsport"Kuibyshevo
3:0
CYSS "Yevpatoriya"
March 6, 202113:20
CYSS "Yevpatoriya"
2:4
"Sadovod"Sadovoe
March 6, 202113:20
CYFC "Avangard"Kerch
1:2
СFC "Incomsport"Kuibyshevo
3rd – 4th place
March 6, 202114:00
CYFC "Avangard"Kerch
3:0
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
1st – 2nd place
March 6, 202114:00
СFC "Incomsport"Kuibyshevo
3:2
Crimean football academy (2010)Yevpatoriya
March 7, 202110:00
CYFC "Tyumen"Simferopol
3:0
CYSS "Yevpatoriya"
March 7, 202110:40
FC "Torpedo"Sevastopol
0:3
CYFC "Tyumen"Simferopol
March 7, 202111:20
CYSS "Yevpatoriya"
0:3
FC "Torpedo"Sevastopol
March 7, 202110:00
SS "Saky"
0:3
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
March 7, 202110:40
MPECS CYFC "Sevastopol"
7:0
SS "Saky"
March 7, 202111:20
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
0:4
MPECS CYFC "Sevastopol"
March 7, 202110:00
CFS "RC-Sport"Simferopol
1:1
SC "Bakhchysaray"
March 7, 202110:40
СFC "Incomsport"Simferopol
8:1
CFS "RC-Sport"Simferopol
March 7, 202111:20
SC "Bakhchysaray"
0:3
СFC "Incomsport"Simferopol
March 7, 202110:00
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
3:1
CFC "Marion-Crimea"Simferopol
March 7, 202110:40
"Gladiator" CCYSSAlushta
2:5
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
March 7, 202111:20
CFC "Marion-Crimea"Simferopol
0:1
"Gladiator" CCYSSAlushta
March 7, 202112:00
CYFC "Tyumen"Simferopol
2:0
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
March 7, 202112:00
FC "Torpedo"Sevastopol
0:5
MPECS CYFC "Sevastopol"
March 7, 202112:00
СFC "Incomsport"Simferopol
2:0
"Gladiator" CCYSSAlushta
March 7, 202112:00
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
4:1
SC "Bakhchysaray"
March 7, 202112:40
CYFC "Tyumen"Simferopol
0:1
СFC "Incomsport"Simferopol
March 7, 202112:40
MPECS CYFC "Sevastopol"
2:24:3 (p)
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
3rd – 4th place
March 7, 202113:20
CYFC "Tyumen"Simferopol
2:22:3 (p)
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
1st – 2nd place
March 7, 202114:00
СFC "Incomsport"Simferopol
0:3
MPECS CYFC "Sevastopol"
1/2 финала
March 7, 202112:40
SS "Saky"
5:0
FC "Torpedo"Sevastopol
March 7, 202112:40
CFC "Marion-Crimea"Simferopol
2:1
CFS "RC-Sport"Simferopol
Утешительный финал
March 7, 202113:20
SS "Saky"
0:1
CFC "Marion-Crimea"Simferopol
March 8, 202110:00
CFS "RC-Sport"Simferopol
0:11
CYSS "Yevpatoriya"
March 8, 202110:30
ChC "Sportivnoe pokolenie"Sevastopol
4:0
CFS "RC-Sport"Simferopol
March 8, 202111:00
CYSS "Yevpatoriya"
6:2
ChC "Sportivnoe pokolenie"Sevastopol
March 8, 202110:00
CFC "Skif"Novopavlovka
0:2
CFC "Marion-Crimea"Simferopol
March 8, 202110:30
FC "Torpedo"Sevastopol
1:4
CFC "Skif"Novopavlovka
March 8, 202110:30
CFC "Marion-Crimea"Simferopol
0:0
FC "Torpedo"Sevastopol
March 8, 202110:00
CYSSDzhankoi district
4:3
CYFC "Tyumen"Simferopol
March 8, 202110:30
FC "Sevastopol"
4:0
CYSSDzhankoi district
March 8, 202111:00
CYFC "Tyumen"Simferopol
1:0
FC "Sevastopol"
March 8, 202110:00
SS "Sugdeya"Sudak
0:1
CFC "Incomsport"Simferopol
March 8, 202110:30
SS №6 "Iunior"Yalta
0:3
SS "Sugdeya"Sudak
March 8, 202111:00
CFC "Incomsport"Simferopol
2:1
SS №6 "Iunior"Yalta
March 8, 202111:30
CYSS "Yevpatoriya"
2:1
CFC "Skif"Novopavlovka
March 8, 202111:30
CFC "Marion-Crimea"Simferopol
3:2
ChC "Sportivnoe pokolenie"Sevastopol
March 8, 202111:30
FC "Sevastopol"
2:24:5 (p)
SS "Sugdeya"Sudak
March 8, 202111:30
CFC "Incomsport"Simferopol
4:1
CYFC "Tyumen"Simferopol
March 8, 202112:00
CYSS "Yevpatoriya"
5:1
SS "Sugdeya"Sudak
March 8, 202112:00
CFC "Marion-Crimea"Simferopol
2:3
CFC "Incomsport"Simferopol
3rd – 4th place
March 8, 202112:30
SS "Sugdeya"Sudak
0:9
CFC "Marion-Crimea"Simferopol
1st – 2nd place
March 8, 202113:00
CFC "Incomsport"Simferopol
2:1
CYSS "Yevpatoriya"
1/2 финала
March 8, 202112:00
CFS "RC-Sport"Simferopol
0:6
FC "Torpedo"Sevastopol
March 8, 202112:00
CYSSDzhankoi district
3:5
SS №6 "Iunior"Yalta
Утешительный финал
March 8, 202112:30
FC "Torpedo"Sevastopol
1:5
SS №6 "Iunior"Yalta
March 8, 202110:00
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
3:0
CYSS "Yevpatoriya"
March 8, 202110:30
MPECS CYFC "Sevastopol"
4:2
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
March 8, 202111:30
CYSS "Yevpatoriya"
1:1
MPECS CYFC "Sevastopol"
March 8, 202110:00
CFC "Incomsport"Simferopol
0:0
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
March 8, 202110:30
SS "Sugdeya"Sudak
1:2
CFC "Incomsport"Simferopol
March 8, 202111:00
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
1:0
SS "Sugdeya"Sudak
March 8, 202110:00
FC "Zhemchuzhina"Sevastopol
3:1
ChFC "Advir"Simferopol
March 8, 202111:00
ChFC "Tavrida"Belogorsk
0:2
FC "Zhemchuzhina"Sevastopol
March 8, 202111:30
ChFC "Advir"Simferopol
2:2
ChFC "Tavrida"Belogorsk
March 8, 202110:30
SC "Bakhchysaray"
0:0
CYFC "Tyumen"Simferopol
March 8, 202111:00
FC "Skebik"Lobanovo
0:3
SC "Bakhchysaray"
March 8, 202111:30
CYFC "Tyumen"Simferopol
6:0
FC "Skebik"Lobanovo
March 8, 202112:00
MPECS CYFC "Sevastopol"
2:0
SBI RC SS №3 "Tavriya"Simferopol
March 8, 202112:00
CFC "Incomsport"Simferopol
2:24:3 (p)
MBI SSOR "Spartak Krymteplitsa"Simferopol
March 8, 202112:00
FC "Zhemchuzhina"Sevastopol
3:2
SC "Bakhchysaray"
March 8, 202112:30
CYFC "Tyumen"Simferopol
0:1
ChFC "Advir"Simferopol
March 8, 202113:00
MPECS CYFC "Sevastopol"
0:2
FC "Zhemchuzhina"Sevastopol
March 8, 202113:00
CFC "Incomsport"Simferopol
3:1
ChFC "Advir"Simferopol
3rd – 4th place
March 8, 202113:30
ChFC "Advir"Simferopol
1:2
MPECS CYFC "Sevastopol"
1st – 2nd place
March 8, 202113:30
FC "Zhemchuzhina"Sevastopol
1:0
CFC "Incomsport"Simferopol
1/2 финала
March 8, 202112:30
CYSS "Yevpatoriya"
0:2
SS "Sugdeya"Sudak
March 8, 202112:30
ChFC "Tavrida"Belogorsk
1:0
FC "Skebik"Lobanovo
Утешительный финал
March 8, 202113:00
ChFC "Tavrida"Belogorsk
2:1
SS "Sugdeya"Sudak
Logo of the "Crimean spring-2021" tournament
Published: March 1, 2021
Format: CDR, size: 106.61 Kb
Language of file: Russian
download
Application form of the "Crimean spring-2021" tournament (2008 DOB)
Published: March 4, 2021
Format: PDF, size: 3.59 Mb
Language of file: Russian
download
Application form of the "Crimean spring-2021" tournament (2009 DOB)
Published: March 4, 2021
Format: PDF, size: 3.53 Mb
Language of file: Russian
download
Application form of the "Crimean spring-2021" tournament (2010 DOB)
Published: March 4, 2021
Format: PDF, size: 3.67 Mb
Language of file: Russian
download
Application form of the "Crimean spring-2021" tournament (2011 DOB)
Published: March 4, 2021
Format: PDF, size: 3.67 Mb
Language of file: Russian
download
Application form of the "Crimean spring-2021" tournament (2012 DOB)
Published: March 4, 2021
Format: PDF, size: 3.65 Mb
Language of file: Russian
download